ZAPOWIEDŹ: „Sekrety roślin” Anne-France Dautheville

Cześć! Dzisiaj przychodzę do Was z zapowiedzią wyjątkowej książki, która poświęcona w całości jest... roślinom! Kilka dni temu w zapowiedzi znalazł się reportaż o morzu. Wydawnictwo Literackie rozpieściło nas kolejną premierą na Pierwszy Dzień Wiosny. Sekrety roślin nie jest powieścią – to uroczy tomik poświęcony ciekawostką na temat roślin. Kto by pomyślał, że wyjdzie to tak ciekawie i dobrze? W okolicach premiery możecie spodziewać się recenzji!

Autor: Anne-France Dautheville
Tytuł: Sekrety roślin
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie  
Ilość stron: 152
Premiera: 16.03.2017

Opis: Na powierzchni Ziemi i do głębokości pół metra pod powierzchnią wody żyje od 350 tysięcy do 400 tysięcy gatunków grzybów, porostów, glonów i innych roślin. Ich sekrety są zadziwiające. Irys, na przykład, potrafi przestraszyć nawet… bizona. Zazdrosny koper włoski nie lubi sąsiedztwa innych gatunków – gdy tylko wyczuje intruza, wypuszcza substancje, które spowolnią jego rozwój. Kwiaty wydzwaniają godziny. Rośliny mówią, słuchają i wcale nie są unieruchomione w swoim podłożu. Porozumiewają się, wydając sygnały dźwiękowe pod ziemią, podobnie jak delfiny w morzu. Gdy do nich mówimy, rosną szybciej. I lubią dalekie podróże. Widliczka, zwana różą jerychońską, wprawiana w ruch podmuchem wiatru toczy się dziesiątki kilometrów, zanim zapuści korzenie.
Anne-France Dautheville, która zainteresowała się światem roślin, pielęgnując własny ogród, zebrała w tej książce ponad 200 faktów z życia flory. Zaskakujących, zabawnych, a czasem przyprawiających nawet o dreszcze. Kto by podejrzewał, że listki, płatki, nasiona i korzonki kryją aż tyle tajemnic?


Przechadzka po świecie pełnym roślin, liści i gałęzi. Fascynujące sekrety wszystkiego, co zielone.

***
Jesteście ciekawi takich publikacji, czy wolicie tylko książki typu fiction?

9 komentarzy:

 1. Dla mojej mamy w sam raz. Uwielbia pielęgnować ogródek :)
  Zaczytanego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat ten temat mało mnie interesuje, ale moja mama jest prawdziwą fanką roślin, drzew ogrodów tak więc dla niej będzie to świetny pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem strasznie zainteresowana tą książką, mimo że fanką roślin nie jestem. Potrafię wyhodować tylko kaktusy, bo dzięki Bogu potrzebują mało wody i nie trzeba się nimi opiekować! :) Mimo tego planuję sięgnąć po tę lekturę...wydaje się bardzo ciekawa! :)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! x
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2017/02/dwor-mgiel-i-furii12.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Myśle, że to doskonała książka na porezent dla kogoś kto sie tym zainteresuje :) ale i sama przejrzałabym z ciekawością

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie bardziej zainteresowała "księga morza", po którą bym chętnie sięgnęła. aż tak się nie interesuję ogrodnictwem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Żałuję, że nie zdecydowałam się na jej recenzowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna okładka, zapowiada się ciekawa treść. Wydaje się być idealna na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś nie czuję się spełnionym botanikiem. Potrafiłam ususzyć nawet kaktusa, więc dla dobra wszystkich roślinek nie powinnam się bawić w ogródek xd

  Pozdrawiam
  toreador-nottoread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.