ZAPOWIEDŹ: „Czerwone dziewczyny” Kazuki Sakuraba

Cześć! Dzisiaj przychodzę do Was z zapowiedzią (mam nadzieję!) wyjątkowej książki – sagi rodzinnej osadzonej w XX wieku w Japonii. Dowiedziałam o niej na początku roku, kiedy otrzymałam od Wydawnictwa Literackiego informacje o nadchodzących premierach w pierwszym kwartale. Kilka dni temu z ciekawości weszłam w zakładkę Zapowiedzi na stronie internetowej wydawnictwa i... jest okładka! I to jaka cudowna! Postanowiłam w takim razie podzielić się z Wami tą informacją, której dłużej nie mogę trzymać dla siebie. Mam nadzieję, że będę miała możliwość ją zrecenzować.

Autor: Kazuki Sakuraba
Tytuł: Czerwone dziewczyny
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Ilość stron– (jeśli saga rodzinna, to oby sporo!)
Premiera: 27.04.2017

Opis: Manyo. Babka. Jasnowidzka, pochodzi z tajemniczego ludu zamieszkującego góry. Porzucona jako małe dziecko przez rodziców i przygarnięta przez obcą rodzinę, przez całe życie będzie inna, odmienna. Zachowa jednak wrodzoną pogodę ducha i życzliwość. Wyjdzie za mąż za syna miejscowych bogaczy, właścicieli ogromnej huty.

Kemaris. Jej córka. Nieprzewidywalna, wiecznie zbuntowana, żywiołowa. Będąc nastolatką została szefem gangu motocyklowego, potem zainteresowała się komiksami manga i jako ich autorka odniosła w Japonii sukces. Artystka, która nie umie dać miłości swemu dziecku, a mężczyzn wybiera wyłącznie szpetnych.

Toko, najmłodsza bohaterka tej sagi. Córka i wnuczka tak nieprzeciętnych kobiet jak Kemaris i Manyo jest zupełnie zwyczajna. To jej historia. A także historia śledztwa, które poprowadzi, gdy babka na łożu śmierci wyzna jej, że jest morderczynią. Kogo zabiła, dlaczego i w jakich okolicznościach – tego Toko będzie chciała się dowiedzieć.

Ta wielowątkowa saga, osadzona w realiach odległej prowincji, gdzie wciąż rządzą matriarchat i więzy krwi, jest też mistrzowskim portretem wielorodnej kultury Japonii, w której szczątki zmarłych powierza się górom, ogniowi, wiatrowi i drzewom, a jednocześnie chłonie się nowoczesność. Wspaniały epicki fresk, jednocześnie realistyczny i zanurzony w atmosferę baśni i legendy.


Trzy kobiety, trzy historie, trzy epoki. Epicka, wielowątkowa opowieść o trzech pokoleniach rodziny Akakucziba, barwny portret Japonii od 1945 roku po czasy współczesne i mroczna zagadka pewnego morderstwa.

***
Interesujecie się Japonią? Lubicie czytać o tym kraju?

6 komentarzy:

 1. uwielbiam i z checia bym przeczytala :) ciesze sie ze sie o niej doweidzialam. na pewno bede jej szukac :D doczekac sie nie moge! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna okładka, ale książka raczej nie w moim guście. Chociaż nie mówię kategorycznie 'nie' :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak i chciałabym przeczytać. Japonia to fascynujący temat - bo samuraje, gejsze...

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecę ją koleżance, ona uwielbia takie klimaty. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już sobie zamówiłam i szczerzę ząbki!
  Nie mogę się doczekać lektury :3

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie moje klimaty.. Za to okładka jest piękna! Wydawnictwo się postarało :D

  OdpowiedzUsuń

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.